Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

16.06.2012 12:53

Cytaty z Harrego Pottera

Jeżeli jesteście tak jak ja fanami Harrego Pottera to mam dla was coś specjalnego. Post dotyczy książek, które sądze są lepsze od filmów aczkolwiek filmy też są cudowne. A więc nie przedłużając.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny:

"Ciężka praca i ból to najlepsi nauczyciele." (Filch)

"Niewinni zawsze są pierwszymi ofiarami" (Ronan)

"(...) zabicie jednorożca jest potworną zbrodnią. (...) Zdolny jest do niej tylko ktoś, kto nie ma nic do stracenia, a wszytko do zyskania. Krew jednorożca zapewnia życie każdemu, kto ją wypije, nawet jeśli będzie o cal od śmierci, ale za straszliwą cenę. Jeśśli zabije coś niewinnego i bezbronnego, zostanie na zawsze przeklęty i będzie wiódł nędzne życie, a właściwie pół-życie." (Firenzo)

"Nie ma czegoś takiego jak dobro i zło, jest tylko władza i potęga. I mnóstwo ludzi zbyt słabych, by osiągnąć władzę i potęgę." (Quirrell)

"Dla dobrze zorganizowanego umysłu śmierć to tylko początek wielkiej przygody." (Dumbledore)

"Strach przed imieniem wzmaga strach przed samą rzeczą." (Dumbledore)

"Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie." (Dumbledore)

"Jedyną rzeczą, której Voldemort nie potrafi zrozumieć, jest miłość." (Dumbledore)

Harry Potter i Komnata Tajemnic:

"Sława to kapryśny przyjaciel (...)." (Lockhart)

"To był brzask nowego dnia,(...), a Harry Potter jaśniał jak latarnia nadzei dla tych z nas, którzy już myśleli, że epoka ciemności nigdy się nie zakończy..." (Zgredek)

"(...) nigdy nie ufaj nikomu i niczemu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg." (Artur Weasley)

"To nasze wybory ukazują kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności." (Dumbledore)

Harry potter i Więzień Azkabanu:

"Jeśli coś gnije od wewnątrz to nic na to nie poradzisz(...) Jak z suką jest coś nie tak, to wiadomo, że szczeniaki też będą do niczego." (Marge)

"To czego się najbardziej boisz to strach, to bardzo mądre." (Lupin do Harry'ego)

"Azkaban jest na małej wyspie z dala od lądu, ale nie trzeba wody i murów, by udaremnić więźniom ucieczkę, bo większość z nich jest uwięziona we własnych głowach, niezdolni do żadnej myśli rodzącej otuchę." (Lupin)

Harry Potter i Czara Ognia:

"Tak nam trudno oprzeć się pokusie zrobienia wrażenia na innych gdy jesteśmy razem." (Artur Weasley)

"Męstwo w obliczu nieznanego jest ważną cechą dobrego czarodzieja." (pan Crouch)

"Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie." (Syriusz)

"Będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi, na ile będziemy podzieleni. Lord Voldemort posiada wielki talent siania niezgody i wrogości. Możemy mu przeciwstawić tylko równie silne więzi przyjaźni i zaufania." (Dumbledore)

Harry Potter i Zakon Feniksa:

"Nie wiem gdzie uczyłeś się rozróżniania dobra od zła, ale wygląda na to, ze opuściłeś kilka najważniejszych lekcji." (Molly Weasley do Mundungusa)

"Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie" (Luna)

"Postęp nie jest wartością samą w sobie. Trzeba wyplenić praktyki, które powinny być zakazane." (Umbridge)

"(...) twoja wrażliwość mieści się w łyżeczce do herbaty (...)." (Hermiona do Rona)

"Jadowite ropuchy nie zmieniają skóry" (Ron)

"Quidditch rodzi negatywne emocje i napięcia między domami." (Hermiona)

"Ból jest częścią człowieczeństwa." (Dumbledore)

"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd, niż jawna niechęć." (Dumbledore)

"Myśli mogą pozostawić głębsze ślady, niż cokolwiek innego." (pani Pomfrey)

Harry Potter i Książe Półkrwi:

"Żyjmy i dajmy żyć innym." (Knot)

"Czarna magia to mnogość najróżniejszych środków agresji, zmiennych jak kameleon i odwiecznych jak zło i dobro. Walka z nimi przypomina walkę z wielogłowym potworem: utniesz mu jedną głowę, a natychmiast wyrośnie inna, jeszcze groźniejsza i sprytniejsza. To, z czym przychodzi nam walczyć, nigdy nie jest ustalone raz na zawsze, wciąż podlega zmianom, jest niezniszczalne." (Snape)

"Podczas walki z Voldemortem liczy się mózg, twoja wola i ty." (Harry)

"Wszystko się sprowadza do odwagi i szybkiego myślenia." (Harry)

"Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom." (Voldemort)

Harry Potter i Insygnia Śmierci:

– A myśli też o tym, co się wówczas stanie? – mruknął Harry. – Może ma nadzieję, że ktoś inny zabije Voldemorta, kiedy my tu będziemy pomagać jej w robieniu babeczek nadziewanych jagnięciną?(Harry)

A więc wreszcie prawda. Leżąc z twarzą wciśniętą w zakurzony dywan, w tym samym gabinecie, w którym kiedyś, jak sądził, poznawał tajemnice zwycięstwa, Harry zrozumiał, że wcale nie miał przeżyć. Miał rzucić się posłusznie w ramiona Śmierci, zrywając w ten sposób ostatnie więzi wiążące Voldemorta z życiem. Gdy po tylu wysiłkach stanie wreszcie naprzeciw Voldemorta i nie uniesie różdżki, by się bronić, nadejdzie oczekiwany koniec i stanie się to, co miało się stać w Dolinie Godryka: żaden nie może żyć, gdy drugi przeżyje

A potem drgnął lekko i znieruchomiał, a jego oczy były już tylko wielkimi szklistymi kulami pocętkowanymi odbiciem gwiazd, które przestał widzieć. (opis śmierci Zgredka)

– Czy to dzieje się naprawdę, czy tylko w mojej głowie? (...)– Ależ oczywiście, że to się dzieje w twojej głowie, Harry, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się naprawdę? (Harry i Dumbledore)

Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi poruszać się szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem, więc nie liczcie na to, że zabawi gdzieś dłużej, gdy wy planujecie coś ryzykownego.

Tylko Harry wciąż stał, czując dominującą obecność śmierci.

– Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.– To bardzo wzruszające, Severusie – powiedział z powagą Dumbledore. – A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?– Jego losem? – wykrzyknął Snape. – Expecto patronum!. Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.– Przez te wszystkie lata?...– Zawsze. (Dumbledore i Snape)

To bardzo dziwne Harry, ale tak to już jest, że ci którzy najbardziej się nadają do sprawowania władzy, nigdy jej nie pragną. Ci, którym tak jak tobie narzuca się przewodnictwo, a oni godzą się na to, bo muszą, i ku swojemu zdumieniu stwierdzają, że bardzo dobrze im to wychodzi. (Dumbledore)

 

Czytaj więcej na blogu Me, myself and I.

Zobacz także

Komentarze (16)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

O autorze natafi

avatar

@Natafi_1D
niczym szczególnym się nie wyróżniam, ale jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego to po prostu pytaj.
Natalia (łac.), Natalie, Nathalia, Nathalie, Noelle (ang.), Natalia, Natalie (niem.), Natalie, Noële (fr.)

Blogi znajomych natafi